středa 25. května 2016

Dřevěné podlahy, bambusBambusová dřevěná podlaha


Jsem velkým zastáncem dřevěných podlah a to jakékoliv typu. U dřevěných podlah se nejčastěji setkáváme s podlahami masivními, prkennými, třívrstvými nebo parketami. Tyto podlahy mají velmi přirozený vzhled a dokáží prostory dokonale zútulnit.

Bambusová podlaha mě v poslední době velmi zaujala jak vzhledem, tak i příznivými vlastnostmi a v konečné fázi i cenou. Z hlediska designu jsou bambusové podlahy velmi netradiční a to jak barevně, tak strukturou. Bambusové podlahy jsou nabízeny ve světlých a tmavých odstínech, které je dosaženo pomocí metody karbonizace.

Pojmy, které jsou s bambusem spojovány „horizontální“ a „vertikální“. Zde záleží na způsobu, jakým jsou bambusové proužky poskládané. V horizontálním stylu, jsou pásy naplocho, takže horní plocha ukazuje, bambusové přirozené letokruhy, nebo tvz." Klouby ". Ve vertikálním stylu, jsou pásy obráceni na jejich stranách, laminovaná spolu v dlouhých, štíhlých řadách vytváří odlišný vzhled. 
Bambus je exotická dřevina, která se stala velmi žádaným materiálem pro dřevěné podlahy a to nejen kvůli estetice, ale také kvůli vlastnostem materiálu. Bambus je řazen mezi velmi tvrdé dřeviny, a proto je jeho využití vhodné i do komerčních prostor. Další vynikající vlastností bambusu je jeho odolnost proti vlhkosti, která umožňuje použití podlahy v kuchyni nebo koupelně.

Bambus je dřevina, která roste velmi rychle – snadněji obnovitelná. Dosahuje výšky jeden metr a v průměru okolo 30cm. Největší druhy dorůstají výšky až 40 metrů. Za 24 hodin vyroste o neuvěřitelných 100 cm. 

Výhody bambusové podlahy:
- Atraktivita
- Silný a pružný
- Bambusové podlahy jsou snadno čistitelné
- Bambusové podlahy jsou ideální pro alergiky
- Bambusové podlahy jsou alternativou k tvrdému dřevu v oblasti dřevěných podlah
- Bambusové podlahy jsou šetrné k životnímu prostředí
4 komentáře:

 1. Dřevěná podlaha vypadá pěkně, ale myslím si, že by byla náročná na údržbu. My jsme chvíli váhali nad dlažbou v imitaci dřeva, ale ta by byla zase moc studená, tak nakonec zvítězily vinylové podlahy a nemohu si stěžovat. Je teplejší a na údržbu stejně dobrá jako dlažba :-) .

  OdpovědětVymazat
 2. Docela by mě zajímalo, jak by sedla bambusová podlaha do klasické kuchyně. Vzhledem k tomu, že bambus se poměrně hodně využívá při bytových dekoracích, tak si myslím, že by to mohlo fungovat spolu docela dobře. Nemáte s tím tady někdo zkušenost? Věřím, že se určitě najde někdo, kdo to zkusil. :) Díky za odpovědi! :)

  OdpovědětVymazat
 3. O bambusových podlahách už jsem slyšela, ale ještě nikdy jsem to teda na vlastní oči neviděla. Na fotkách to ovšem vypadá moc hezky. My se zrovna chystáme dělat nové podlahy, tak si o tom zkusím něco víc zjistit, kolik to stojí atd a možná bychom nad tím také popřemýšleli.

  OdpovědětVymazat
 4. Je pravda, že potom, co jsem na návštěvě v úplně nově zrekonstruovaném baráčku u kamarádky viděla prvně tento druh bambusové podlahy, tak mne to naprosto okouzlilo. Naštěstí se mi podařilo přemluvit manžu a v obývacím pokoji jsme tuto podlahu také položili - pak už stačilo přidat jen nádherný perský koberec a vypadá to božsky! :-)

  OdpovědětVymazat